Mój Prąd 6.0

Już

wkrótce!

Nowe dofinansowanie do fotowoltaiki i urządzeń dodatkowych! Nie zwlekaj z montażem instalacji fotowoltaicznej, biorąc pod wagę, że budżet tylko w wysokości 400 mln zł. To o połowę mniej niż w poprzedniej edycji!

Mój prąd 6.0

dofinansowanie do fotowoltaiki

Nabór do programu Mój Prąd 6.0 z dofinansowaniem do fotowoltaiki i urządzeń dodatkowych przewiduje na drugi kwartał 2024 roku. To znaczy, że obecnie Fundusz realizuje prace w celu przygotowania założeń merytorycznych programu Mój Prąd. Należy pamiętać, że budżet to tylko 400 mln zł w ramach alokacji FEnIKS, co oznacza, że jest to ponad dwa razy mniejszy budżet niż w poprzedniej edycji.

Ponadto Ministerstwo Klimatu i Środowiska sugeruje w swoich wypowiedział, że w programie Mój Prąd 6.0, mają zostać zwiększone dotacje na magazyny energii. Jednak warto mieć na uwadze, że prace nad programem cały czas trwają.

Krótko mówiąc priorytetem obecnie jest zamknięcie piątego naboru programu.

Dla tych, którzy nie zdążyli złożyć wniosku w poprzedniej edycji, tj. Mój Prąd 5.0 dobra wiadomość. Koszty kwalifikowane mają być uwzględnione od grudnia 2023 roku. Jednakże tak jak miało to miejsce w poprzednich edycjach sama rozbudowa instalacji fotowoltaicznej nie będzie wspierana przez Mój Prąd. Natomiast dołożenie magazynu energii, bądź innych systemów już tak. Rzecz jasna, jeżeli instalacja została przyłączona i opłacona w terminach wynikających z programu FEnIKS.

skorzystać z dofinansowania

programu Mój Prąd 6.0?

Zważywszczy, że w poprzednich edycjach beneficjentami programu Mój Prąd 6.0, były osoby fizyczne, które na własne potrzeby chcą wytwarzać prąd elektryczny i zawarły umowę z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej oraz, że

piąta edycja wprowadziła dwie dodatkowe grupy:

  1. osoby, które otrzymały już dofinansowanie w poprzednich edycjach i zakupiły urządzenia dodatkowe
  2. osoby, które nie skorzystały z poprzednich programów i chciałby otrzymać dofinansowanie, pod warunkiem przejścia na nowe zasady rozliczeń net-billing

zakłada się, że nowy program również będzie funkcjonował na podobnych warunkach co do grupy beneficjentów. 

Co więcej, w związku ze zmianą rozliczenia na planowane rozliczenie godzinowe za energię oraz aby uniknąć problemów z przyjęciem nadwyżek energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej w godzinach najbardziej słonecznych, co może doprowadzać do przeciążeń sieci, będzie potrzeba usprawnienia zarządzania wytwarzaną energią. Z tego powodu możliwe, że w nowym programie Mój Prąd 6.0, pojawią się dodatkowe grupy odbiorców, którzy postawią na urządzenia wspierające auto konsumpcję energii wytwarzanej za pomocą instalacji fotowoltaicznej.

Skontaktuj się z nami by dowiedzieć się więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *